Prima pagină Convertoare de frecvență Convertor de frecvență E.F-DRIVE.PRO.15, 15 kW, 3p, 380V E.NEXT
Convertor de frecvență E.F-DRIVE.PRO.15, 15 kW, 3p, 380V E.NEXT
Preţ fără taxe 4,523.75Lei
Preţ inclusiv taxe 5,428.50Lei
  • Cod:
    p0800109
Convertor de frecvență industrial cu o putere de 15 kW din seria E.F-DRIVE PRO. Este conceput pentru a controla motoarele asincrone trifazate în scopul reglării vitezei, creșterii eficienței energetice și protejării echipamentelor. Utilizat pe scară largă în sisteme și mașini automate.
Livrare estimata
în afara Varna începe la 78.07Lei pentru Varna începe de la 78.07Lei
pentru Varna începe de la 30.60Lei în afara Varna începe la 31.35Lei
Avem 2 în stoc
Specificații tehnice
Articol: p0800109
Putere nominală: 15 kW
Tensiune, Uin/Uin: 3x380 / 3x380 V
Curent intrare/ieșire: 35 / 32 A
Frecvență de ieșire, Hz V/F: 0~3200 / SVC: 0-300
Frecvență purtătoare: 0,5–16 kHz
Fluculații admise: tensiune ±15%; frecvență ±5%; dezechilibru ≤3%
Timp de accelerare/frânare: 0–6500 s
Capacitate de suprasarcină: 150% – 1 min; 180% – 3 sec
Intrări/ieșiri pentru semnale de control: 5(7) terminale digitale programabile, 1 terminal de impulsuri de mare viteză (până la 100 kHz), 1(3) intrare analogică programabilă 0…+10 V sau 0…20 mA, 1(2) ieșire programabilă – ieșire cu colector deschis sau de impulsuri de înaltă frecvență, 1 ieșire programabilă cu releu, 1(2) ieșire analogică programabilă 0…+10 V sau 0…20 mA, RS485 (Modbus RTU)