Prima pagină Convertoare de frecvență Convertor de frecvență E.F-DRIVE.PRO.11, 11 kW, 3p, 380V E.NEXT
Convertor de frecvență E.F-DRIVE.PRO.11, 11 kW, 3p, 380V E.NEXT
Preţ fără taxe 5,055.91Lei
Preţ inclusiv taxe 6,067.09Lei
  • Cod:
    p0800108
Convertor de frecvență industrial din seria E.F-DRIVE PRO cu o putere nominală de 11 kW. Conceput pentru a controla motoarele asincrone trifazate, oferind eficiență energetică, protecție și flexibilitate de control. Potrivit pentru sisteme de ventilație, benzi transportoare, pompe și alte mașini automate.
Livrare estimata
în afara Varna începe la 48.90Lei pentru Varna începe de la 48.90Lei
pentru Varna începe de la 17.67Lei în afara Varna începe la 18.42Lei
Avem 2 în stoc
Specificații tehnice
Articol: p0800108
Putere nominală: 11 kW
Tensiune, Uin/Uin: 3x380 / 3x380 V
Curent intrare/ieșire: 26 / 25 A
Frecvență de ieșire, Hz V/F: 0~3200 / SVC: 0-300
Frecvență purtătoare: 0,5–16 kHz
Fluculații admise: tensiune ±15%; frecvență ±5%; dezechilibru ≤3%
Timp de accelerare/frânare: 0–6500 s
Capacitate de suprasarcină: 150% – 1 min; 180% – 3 sec
Intrări/ieșiri pentru semnale de control: 5(7) terminale digitale programabile, 1 terminal de impulsuri de mare viteză (până la 100 kHz), 1(3) intrare analogică programabilă 0…+10 V sau 0…20 mA, 1(2) ieșire programabilă – ieșire cu colector deschis sau cu impulsuri de înaltă frecvență, 1 ieșire programabilă cu releu, 1(2) ieșire analogică programabilă 0…+10 V sau 0…20 mA, RS485 (Modbus RTU)