Prima pagină Întrerupătoare și protecție împotriva curentului rezidual Întrerupătoare Întrerupătoare din seria E.INDUSTRIAL ÎNTRERUPTOR AUTOMAT MODULAR E.INDUSTRIAL.MCB.100.3.C16, 3 P, 16A, C, 10KA E.NEXT
ÎNTRERUPTOR AUTOMAT MODULAR E.INDUSTRIAL.MCB.100.3.C16, 3 P, 16A, C, 10KA E.NEXT
Preţ fără taxe 56.94Lei
Preţ inclusiv taxe 68.32Lei
  • Cod:
    i0180021
Livrare estimata
în afara Varna începe la 40.72Lei pentru Varna începe de la 40.72Lei
pentru Varna începe de la 17.67Lei în afara Varna începe la 18.42Lei
  • Numărul de poli:
    3P
  • Curent nominal [A]:
    16 O
  • Curba de oprire:
    C
  • Capacitate de rupere [kA]:
    10 kA
Avem 59 în stoc
Specificații tehnice
Articol: i0180021
Tensiune nominală CC, V/pol: 48
Conexiune la bara colectoare tip FORK: sus și jos
Clasa de limitare a curentului: 3
Număr de poli: 3
Caracteristica curent-timp: C
Tensiune de rezistență la impuls Uimp: 6 kV
Categoria de aplicație: AC-22B
Cuplu la borne: 5 Nm
Altitudine deasupra nivelului mării: 2000 m
Tensiune de izolație Ui: 500 V
Tensiune nominală de funcționare Ue: AC 230/400 V
Tip de curent: AC
Frecvență nominală: 50 Hz
Performanță climatică: UHL4
Grad de poluare a mediului: 3
Secțiune transversală maximă a conductorului: 25 mm²
Grad de protecție: IP20
Respectarea standardelor: DSTU EN 60898-1; EN 60947-2
Capacitate nominală de rupere Icu: 10 kA
Curent nominal In: 16 A
Durabilitate mecanică/electrică: ≤20.000 / ≤8.000 cicluri
Interval temperatură de funcționare: –25…+40 °C
Montare: pe șină DIN de 35 mm