Prima pagină Întrerupătoare și protecție împotriva curentului rezidual Întrerupătoare Întrerupătoare din seria E.PRO ÎNTRERUPTOR AUTOMAT MODULAR E.MCB.PRO.60.1N.C16.THIN, 1P+N, 16A, C, 4.5KA E.NEXT
ÎNTRERUPTOR AUTOMAT MODULAR E.MCB.PRO.60.1N.C16.THIN, 1P+N, 16A, C, 4.5KA E.NEXT
Preţ fără taxe 14.89Lei
Preţ inclusiv taxe 17.86Lei
  • Cod:
    p055001
  • Numărul de poli:
    2P
  • Curent nominal [A]:
    16 O
  • Curba de oprire:
    C
  • Capacitate de rupere [kA]:
    5 kA
Avem 12477 în stoc
Specificații tehnice
Articol: p055001
Număr de poli: 1P+N
Curent nominal In: 16 A
Caracteristica timp-curent: C
Tensiunea nominală de funcționare Ue: AC 230/400 V
Tensiunea nominală DC per pol: 48 V
Capacitate de rupere limitată Icn/Icu: 4,5 kA (AC)
Clasa de limitare a curentului: 3
Lățimea modulului (per pol): 9 mm (modul subțire)
Grad de protecție: IP20
Metode de conectare: bară colectoare PIN pieptene, bară colectoare FORK, fir
Max. Secțiunea transversală a firelor conectate: până la 25 mm²
Cuplu de strângere a bornelor: 2,5 Nm
Montare: pe o șină DIN standard de 35 mm
Standarde: DSTU IEC 60947-2:2008
Durabilitate electrică / mecanică: 10.000 / 20.000 cicluri
Interval de temperatură de funcționare: -25…+40 °C