Prima pagină Întrerupătoare și protecție împotriva curentului rezidual Întrerupătoare Întrerupătoare din seria E.PRO ÎNTRERUPTOR AUTOMAT MODULAR E.MCB.PRO.60.1N.C6.THIN, 1P+N, 6A, C, 4.5KA E.NEXT
ÎNTRERUPTOR AUTOMAT MODULAR E.MCB.PRO.60.1N.C6.THIN, 1P+N, 6A, C, 4.5KA E.NEXT
Preţ fără taxe 14.89Lei
Preţ inclusiv taxe 17.86Lei
  • Cod:
    p055004
  • Curent nominal [A]:
    6 O
    5 kA
Avem 10704 în stoc
Specificații tehnice
Articol: p055004
Tip: întrerupător automat (MCB), seria E.MCB PRO 60 1N THIN
Poli: 1P+N (carcasă subțire)
Curba de declanșare: C
Curent nominal In: 6 A
Tensiunea nominală de funcționare Ue: AC 230/400 V
Tensiunea de izolație Ui: 500 V
Tensiunea de ținere la impuls Uimp: 6 kV
Capacitatea de comutare Icn/Icu: 4,5 kA
Clasa de limitare a curentului: 3
Frecvența nominală: 50 Hz
Conectare la bara colectoare FORK: sus și jos
Secțiunea transversală maximă a firului: 1–6 mm²
Cuplu de strângere a bornelor: 2,5 N m
Montare: pe șină DIN 35 mm
Temperatura de funcționare: –30…+60 °C
Altitudine admisă: ≤2000 m
Performanță climatică: UHL4; Grad de poluare: 2
Grad de protecție: IP20
Poziție de funcționare: verticală/orizontală (abatere ≤5°)
Dimensiuni (Î×L×A): ~80×17,5×60 mm