Prima pagină Alimentarea echipamentelor de joasă tensiune Contactoare CONTACTOR E.INDUSTRIAL.UKC.12.380, 12A, 380V, NO+NC E.NEXT
CONTACTOR E.INDUSTRIAL.UKC.12.380, 12A, 380V, NO+NC E.NEXT
Preţ fără taxe 49.91Lei
Preţ inclusiv taxe 59.89Lei
  • Cod:
    i.0090021
Livrare estimata
în afara Varna începe la 40.72Lei pentru Varna începe de la 40.72Lei
pentru Varna începe de la 17.67Lei în afara Varna începe la 18.42Lei
Avem 55 în stoc
Informatii privind conformitatea
Caracteristici tehnice
Articol: i.0090021
Număr de poli: 3
Tensiune de rezistență la supratensiune Uimp: 8 kV
Categoria de aplicație: AC-3
Tipul și numărul de contacte suplimentare: 1NO+1NC
Supratensiune maximă pe termen scurt (t≤1 s): 18×In
Altitudine deasupra nivelului mării: 2000 m
Tensiune de izolație Ui: 690 V
Tensiune nominală de funcționare Ue: AC 400/660 V
Tip de curent: AC
Tensiune bobină de comandă Uc: 380 V
Frecvență nominală: 50 Hz
Putere nominală a motorului controlat AC-3: 5,5 kW
Grad de poluare a mediului: 3
Curent nominal de funcționare (AC-3): 12 A
Grad de protecție: IP20
Respectă standardele: DSTU EN 60947-1; EN 60947-4-1
Metodă de eliminare: predare către o firmă specializată
Durabilitate mecanică/electrică, cicluri: ≤10.000.000 / 1.000.000
Interval temperatură de funcționare: -25…+40 °C
Montare: pe șină DIN 35 mm