Home Assembly products Terminal blocks and distribution blocks DISTRIBUTION BLOCKS E.SN.PRO.250 FOR DIN-RAIL, 250A (INPUT 1*35-120 MM²/OUTPUT 6*2.5-16 MM²) E.NEXT
DISTRIBUTION BLOCKS E.SN.PRO.250 FOR DIN-RAIL, 250A (INPUT 1*35-120 MM²/OUTPUT 6*2.5-16 MM²) E.NEXT
  • Code:
    p0680004
Estimated Shipping
We have 157 in stock
Brand:
Quick Buy
Just 4 fields to fill in
We will contact you to finalize the order
Compliance Information
Technical specifications
Article: p0680004
Compliance with standards: DSTU EN 60947-1; EN 60947-7-1; DSTU EN 60998-1
Disposal method: handover to a specialized company
Characteristics: Distribution block e.sn.pro.250 for DIN-rail, 250 A (input: 1×35…120 mm²; output: 2×6…35 mm², 5×2.5…16 mm², 4×2.5…10 mm²)