Home Electrical tools E.NEXT Cable cutting tool PLIERS E.TOOL.CUTTER.LK.60.A.50 FOR CUTTING COPPER AND ALUMINUM CABLES WITH A CROSS-SECTION UP TO 60 MM² E.NEXT
PLIERS E.TOOL.CUTTER.LK.60.A.50 FOR CUTTING COPPER AND ALUMINUM CABLES WITH A CROSS-SECTION UP TO 60 MM² E.NEXT
  • Code:
    t003006
Estimated Shipping
We have 4 in stock
Brand:
Quick Buy
Just 4 fields to fill in
We will contact you to finalize the order
Compliance Information
Technical specifications
Article: t003006
Compliance with standards: DSTU EN ISO 11148-2
Disposal method: handover to a specialized company
Characteristics: Maximum cross-section of cut cable: 50 and 60 mm²